Barion Pixel
Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.
Menü

Szintetikus vs. természetes étrend kiegészítő? Melyik kinek jó?

2022. 05. 09. 12:40:27
Szintetikus vs. természetes étrend kiegészítő? Melyik kinek jó?

 

Sajnos, manapság egyre gyakoribb probléma, hogy minőségi szempontból nem táplálkozunk megfelelően., vagyis az  Az elfogyasztott élelmiszerekkel nem biztosítjuk a szervezetünk számára szükséges fehérje, vitamin és ásványi anyag mennyiséget. Az egészséges, megfelelő tápanyagbevitelt életmódunkhoz, fizikai aktivitásunkhoz kell alakítani, kiemelkedő figyelmet fordítva akkor, ha betegek vagyunk. Ilyenkor megnövekszik a szervezet tápanyag szükséglete, amelyet még változatos, egészséges étrenddel sem biztos, hogy pótolni tudunk. Ekkor kezdünk el kutatni, hogy milyen étrend kiegészítő lenne a megfelelő…

Szintetikus vs. természetes étrendkiegészítő?
Mindkettőből találhatunk kiváló minőségű, magas felszívódási hatásfokkal rendelkező terméket. Minden esetben olvassunk véleményeket, nézzük meg a vitamin- és tápanyagtartalmat, az előállítási kíméletes, “tápanyagmegtartó” eljárás módját. Soha ne feledkezzünk meg arról, hogy milyen cél érdekében választjuk ki a megfelelő terméket, mennyiséget és adagolást. 
A napi minimális tápanyagszükséglet viszont minden szervezet számára kell az optimális működéshez. A friss, vegyszermentes gyümölcs és zöldség beszerzése sokszor egyszerűen csak nem fér bele a mindennapokba, így a legközelebbi boltban kapható terméket vesszük meg. De egy kis előre gondolkodással, minimális erőfeszítéssel mégsem kell lemondanunk a mindennapi természetes fehérje bevitelről, vitaminról és ásványi anyagról. 

Gyógygomba fajták és hatásai
Mire használhatjuk a  gyógyhatású laskagombát?

A Laskagomba magas élelmi rost tartalmú, fehérjében és A, B, C, D vitaminokban, valamint ásványi anyagokban (pl.: kalcium, magnézium, foszfor) gazdag, zsírokban szegény. Fogyasztása diétába is könnyedén beilleszthető, mivel alacsony az energiatartalma és hozzájárul a koleszterin-szint alacsonyan tartásához. Emellett segít megerősíteni az érrendszert, végtag merevségek és görcsök kezelésére is alkalmas. Hozzájárul az immunrendszer egészséges működéséhez. A laskagomba kiváló leveshez, húsokhoz, pörköltnek, salátának, de étrend kiegészítőként is fogyasztható. Válogasson nem mindennapi receptjeink közül, ötleteljen velünk!

Ganoderma a “szellemgomba”

A Ganoderma, vagy más néven Pecsétviaszgomba a legrégebben használt gyógygomba. A hagyományos japán orvoslásban a „halhatatlanság gombája” néven tartják számon, míg Kínában „lélek gomba”-ként ismerik és fogyasztják több, mint 1000 éve. Segítheti az immunrendszer megfelelő működésének újjászerveződését allergia, és autoimmun betegségek esetén, továbbá a rákos folyamatok visszaszorítását is támogathatja. Csökkentheti a koleszterinszintet és segíthet a megfelelő vérnyomás beállításában is. Valószínűsíthető vértisztító, májvédő hatása mellett, kiváló nyugtató révén az alvási panaszok megszüntetésének is hatásos eszköze lehet.

A Shiitake gyógygomba a legtermészetesebb kálium és foszfor forrás!

A keringési problémával küzdők számára nélkülözhetetlen a káliumot és foszfort tartalmazó egészséges ételek fogyasztása. A gomba eritadenin vegyületének áldásos hatása révén magas fehérjeforrás. Kutatások szerint csökkenti a trombózis kialakulásának veszélyét, valamint a magas vérnyomás kockázatát, miközben karban tartja a koleszterinszintet.
Az Ázsiából származó Shiitake gomba zamatos, ízletes gombafajta, melynek felhasználási módja igen sokrétű, így nem véletlen, hogy a harmadik leggyakrabban fogyasztott gombafajta. Hírnevét azonban nem csak gasztrológiai sokszínűségének, hanem immunerősítő, egészségmegőrző tulajdonságainak is köszönheti. Fontos B vitamin, fehérje- és káliumforrás, de tönkjében rengeteg cink is található. Emellett daganatos megbetegedések elleni küzdelemben is egyre többször alkalmazzák sikeresen.

Az Oriens Gomba Kft. háromféle gyógyhatású gomba termesztésével és feldolgozásával foglalkozik. Keressen Bennünket bizalommal!

Tartalomhoz tartozó címkék: Érdekességek Tanulmányok